Osrodek wypoczynkowy Złote Piaski

widok 

Atrakcje miasta


Mielenko jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla zatłoczonego i głośnego Mielna. Znajdą tu Państwo spokój i ciszę niezbędną do wypoczynku. Ośrodek Złote Piaski jest przygotowany i czeka na przyjazd rodzin z dziećmi. Zapraszamy rodziny wielopokoleniowe.

Zadowolene będą zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek, jak i te preferujące plażowanie i opalanie.

DLA AKTYWNYCH: W drodze z ośrodka do Koszalina znajduje się ścieżka rowerowa, którą w wygodny i szybki sposób można sie przemieszczać. Ponadto ok. 100m od ośrodka znajduje sie las, po którym można spacerować lub jeździć rowerem. 

W samym Mielnie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie można wynająć m.in. kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie i rowery miejskie. Istnieje możliwość zdobycia stopnia żeglarza jachtowego i sternika jachtowego lub wypłynięcia w rejs po Morzu Bałtyckim i Północnym. W okresie letnim można wybrać się na wycieczkę po jeziorze statkiem wycieczkowym "Mila".
Dla zwolenników pieszych wycieczek w Mielnie znajduje się szlak pieszy o przebiegu Dżwirzyno-Kołobrzeg-Pleśna-Latarnia Gąski-Sarbinowo-Chłopy-Mielno-Unieście-Łazy-Dąbki-Bobolin- Darłowo-Jarosławiec o łącznej długości 102km (czerwony).

Dwukilometrowa droga z Mielna do Mielenka prowadzi przez Aleję Lipową - wzdłuż 150-letnich lip. Drzewa pięknie się prezentują i chronią przed ostrym słońcem, dlatego wędrówka staje się jeszcze przyjemniejsza.

W Mielnie znajduje się park linowy "Tukan", w którym można znaleźć ponad 60 atrakcji.Najbardziej charakterystycznym miejscem dla regionu jest latarnia morska w "Gąskach" zbudowana na przełomie 1876 i 1877r. i jest drugą co do wielkości latarnią w Polsce. Na jej szczyt prowadzi 190 kamiennych i krętych schodów, natomiast na szczycie znajduje się taras widokowy na okolicę.

DLA PLAŻOWICZÓW: W Mielenku znajduje się piękna piaszczysta plaża, a prowadzi do niej z ośrodka droga przez las. Zaletą na pewno jest dużo mniejsza osób wypoczywających w Mielenku w porównaniu do Mielna, dlatego nie ma tam hałaśliwych sprzedawców i ścisku na plaży. Można w pełni wypocząc w promieniach słonecznych.

W pobliżu ośrodka infrastruktura bardzo się rozwija, dlatego nie ma konieczności wybierać się do Mielna na obiad czy zakupy, bo wszystko co potrzebne jest skupione w Mielenku. Znajduje się tam cały szereg sklepów spożywczych z asortymentem także grillowym, środkami czystości itp. Ponadto jest sporo barów, restauracji, lodziarnia, smażalnia ryb czy fast food z rozbudowanym menu.

Mielenko oferuje wypoczynek i zabawę całej rodzienie, ponieważ w pobliżu ośrodka "Złote Piaski" znajduje się duży plac zabaw dla dzieci wybudowany ze środków Uni Europejskiej.

W sasiedniej miejscowości Unieście znajduje sie port rybacki. Można tam zjeść świeżą rybę prosto z morza albo kupić surową i samemu usmażyć.